מאמרים

צרו איתנו קשר

מאמרים

שיקום ביתי

מטרת השיקום היא לשפר את איכות חייו של המטופל, לשפר את מצב בריאותו ולשקם ככל האפשר את יכולות התפקוד שלו.

זכויות שיקום לאחר אירוע מוחי

שיקום יקירנו לאחר אירוע מוחי היא לא משימה קלה עבור אף אחד, אף לא לרופא המנוסה בעולם. אין דבר שיותר קשה לצפות בו חוץ מאת יקירנו סובלים מכאבים שאין לנו איך לטפל בהם בכוחות עצמנו ודועכים אל תוך עצמם לנגד עינינ

שיקום לאחר ניתוח להחלפת ברך

מתקשים בהליכה? סובלים מכאבים עזים באזור הברכיים לאורך כל היום והלילה? מתקשים לעלות ולרדת במדרגות? ייתכן שאתם זקוקים לניתוח החלפת ברך.

שיקום לאחר ניתוח להחלפת מפרק ירך

שיקום לאחר ניתוח להחלפת מפרק ירך אורך בין מספר ימים למספר שבועות. אחרי ההליך הניתוחי וההתאוששות ממנו בבית החולים, משוחרר המטופל אל ביתו ולפעמים לבית חולים שיקומי, שם ממשיך ההליך השיקומי.

שיקום לאחר פגיעה עצבית

במקרים רבים מטופלים אשר זקוקים לשיקום לאחר פגיעה עצבית מוצאים עצמם לקראת תקופת שיקום שעלולה להיות ארוכה ואף לארוך מספר שנים. למעשה, גם כאשר הנזק העצבי מוגדר כבלתי הפיך, עדיין אין זה מן הנמנע שבפני המטופל עומדת תקופת שיקום ארוכה במהלכה יעבור, מטבע הדברים, תהליך של הסתגלות למצבו החדש.

מחלות נוירולוגיות שכיחות

ניתן לחלק את המחלות הנוירולוגיות בהתאם לגורמיהן או על פי המערכת העצבית שתפקודה נפגע. בכתבה זו נציג בפניכם את המחלות השכיחות ביותר ונציין את הגורמים לבעיה הרפואית:

טיפול בניוון שרירים

טיפול בניוון שרירים מתמקד בעיקר בניסיונות להאט את התפשטות והחמרת התסמינים של המחלה, ולסייע לחולה ליהנות מעצמאות ומתפקוד מיטבי ככול שניתן. נדרש טיפול ושיקום על ידי צוות רב תחומי, מעבר לתרופות הניתנות כדי להאט את החמרת המחלה.

טיפול בפרקינסון

שכיחות מחלת הפרקינסון גוברת עם הגיל, בדרך כלל מאבחנים את המחלה אצל מטופלים מעל גיל 65, ושכיחותה הבעיה באוכלוסייה היא 1%. לפי נתוני משרד הבריאות יש בישראל כ-25,000 אנשים המתמודדים עם פרקינסון, המחלה הק

שיקום לאחר פגיעת ראש

יש להתאים תוכנית שיקום לכל פרט בהתאמה אישית מלאה. היכולת להשתקם לאחר פגיעת ראש תלויה בגורמים רבים כמו עוצמת הפגיעה, סוג הפגיעה בראש ובמוח, יכולת התאוששות של המטופל, מאפיינים אישיים ותמיכה מהסביבה (משפחה וקהילה).

קריטי לדעת ! התמודדות עם הליכה ספסטית בחיי היום יום, אפשרית

ביונס L300GO, פתרון רפואי (מאושר FDA) מדהים וממוחשב, שיעזור בהתמודדות עם תופעת הספסטיות בהליכה. ארוע מוחי, טרשת נפוצה, שיתוק מוחין ועוד, מהווים פגיעה במערכת העצבים המרכזית. פגיעות אלו מלוות בספסטיות, הספסטיות מוגדרת כמצב רפואי המאופיין בעלייה חריגה במתח השריר (טונוס שרירים), התופעה גורמת להתכווצות יתר של השרירים או לנוקשות שרירים, לכן סובלים מפגיעה ביכולת התנועה, לפגיעה ביכולת השפה, ולרוב סובלים גם מכאב. ספסטיות מהווה סימפטום מוכר וידוע של פגיעה במערכת העצבית המרכזית, ולרוב התופעה מתפתחת בעקבות אירוע מוחי, טרשת נפוצה, פגיעת ראש וכדומה. ההתמודדות כוללת לפני הכל, שיקום רפואי מקצועי. פרוש השיקום הרפואי הוא הלימוד מחדש של פעולות שיתכן והיו מובנות מאליהן פעם. נוסף על כך קימים כלי עזר רבים שיקלו על המטופל או המטופלת , כגון עזרי התניידות מותאמים למידת החומרה.

פגיעה בעמוד השדרה

לפגיעות בעמוד השדרה הכוללות פגיעה במערכת העצבים אין עדיין פתרון רפואי לטיפול בתאי העצב הפגועים, והפתרון היחידי הא תהליך שיקום ממושך ורב תחומי. מטרת השיקום היא להשיב לנכה עצמאות מרבית בביצוע פעולות שגרתיות ויום יומיות ולאפשר לו לחיות חיים רגילים עד כמה שניתן.

מדהים מה שאייל פלד כותב בסיפרו "מסע אל עולמי" על הביונס L300GO

אייל פלד הקדיש פרק שלם אודות הביונס L300GO בסיפרו "מסע אל עולמי". תופתעו לגלות עד כמה עזר לו הביונס L300GO בשיקום אחרי ארוע מוחי. אייל הולך !!! והולך, והולך כל יום. פשוט הולך. ומי שעבר ארוע מוחי יודע עד כמה קשה שיקום ההליכה. בפרק זה תוכלו להתרשם מחווית השימוש בביונס L300GO, ובתרומה שלו להליכה. מאז 2005 ועד היום יש עשרות משתמשים, המשתמשים בתכנולוגיה הזו במשך שנים ארוכות ! תתקשרו אל מיכאל ואיילת בסטרייד אורטופדיה בע"מ, ותגלו איך ואם הביונס L300GO יכול לעזור גם לכם.

מדרסים לחולי סוכרת

הפגיעה בתחושה של כף הרגל עשויה לגרום לסוכרתיים לפתח חתכים ולסבול משברים בעצמות, מפצעי לחץ, ובמקרים החמורים המחלה גורמת לנמק בכף הרגל, ולמצב המחייב את הרופאים לכרות את כף הרגל (כריתה חלקית או מלאה). פגיעה ברגליים מחייבת התאמת מדרסים לחולי סוכרת.

מדרסים לדורבן

דורבן בכף הרגל הוא הכינוי השגור לדלקת ברקמת כף הרגל שמינוחה המקצועי הוא חיתולית הכפית, באנגלית Plantar Fascia. הדלקת החמורה תוקפת את הרצועה שתומכת במבנה כף הרגל, ובעקבות הדלקת סובלים מכאב חד באזור העקב.

גזור ושמור: קשת גבוהה בכף הרגל – אבחון, טיפול ותמיכה

מדרסי מומחים: איזה סוג מדרסים מתאים לקשת גבוה? קשת גבוהה בכף הרגל היא תופעה נפוצה באוכלוסייה, ולפי הסטטיסטיקה כ-8% עד 15% מהאוכלוסייה הבוגרת הם כף רגל עם קשת גבוהה. יש לציין כי קשת גבוהה בכף הרגל לא מוגדרת כבעיה רפואית אלא כגורם סיכון, לרוב זו בעיה מולדת ותורשתית אך התופעה עלולה להתפתח על רקע של מחלות נוירולוגיות, לכן חשוב לעבור אבחון מקצועי ולהתאים את הטיפול הנכון והמיטבי.

מטטרסלגיה – טיפול בהופעת כאבים בכף הרגל

מטטרסלגיה, בלטינית Metatarsalgia, היא תסמונת מוכרת של דלקות וכאבים בחלק התחתון של כף הרגל, באזור שנמצא בין הקשת לאצבעות (ראשי עצמות המסרק). הבעיה יכולה להתפתח עקב מבנה לא תקין של כף הרגל, עודף משקל, אימונים ספורטיביים בעצימות גבוהה, טראומה מפציעה, שימוש רב בנעלי עקב או בנעליים עם סוליה פגומה, שברי מאמץ ועוד.להמשך קריאה לחצו

פלטפוס אצל ילדים – חשיבות האבחון והטיפול בגיל מוקדם

האם יש לילד כף רגל שטוחה? האם הילד מתלונן על כאבים בהליכה? האם כף רגל שטוחה עלולה לגרום להפרעות תפקודיות בעתיד? הורים רבים נלחצים ממראה של כף רגל שטוחה אצל הילדים שלהם, יחד עם זאת זו תופעה שכיחה אצל ילדים, לעיתים היא חולפת מעצמה עם השנים בעזרת טיפולים שמרניים והליכה ברגליים יחפות, אך יש מצבים המחייבים התערבות כירורגית.

שיתוק מוחין קל

שיתוק מוחין, באנגלית Cerebral Palsy, הוא מונח כללי לתוצאותיו של נזק או פגם במוח המתפתח וגורם לבעיות במערכת העצבים זו תופעה ידועה המהווה גורם עיקרי לנכות אצל ילדים, שכיחות התופעה היא כ-1 לכל 400 לידות. במקרים קלים יותר ניתן להתנייד בקלות יותר או ע"י עזרים מסוימים. קראו על כך במאמר שלפניכם.

טיפול משקם לחולי טרשת נפוצה

טיפול שיקומי נחוץ לחולי טרשת נפוצה ויש להתחיל בטיפול מיד לאחר התקף חריף כדי להשיב למטופל תפקודים שונים שנפגעו ועל מנת לסייע למטופלים עם פגיעה נוירולוגית קבועה. במאמר שלפניכם נסקור את מגוון שיטות הטיפול המשקם לחולי טרשת נפוצה מיד לאחר ההתקף וברמה היומיומית.

שיקום לאחר אירוע מוחי קל

אירוע מוחי מוגדר כאירוע קל אם התסמינים חולפים לאחר 24 שעות ובמצבים שבהם האירוע המוחי גרם לפגיעה תפקודית קלה שחולפת לאחר מספר ימים או שבועות.יחד עם זאת, חשוב לעבור שיקום לאחר אירוע מוחי קל ע"י צוות שיקום רב תחומי ובאמצעות תוכנית טיפול מותאמת אישית למצבו של החולה.

מחקר מגלה – שיקום שריר ועור בטיפול בנפגעי עמוד שידרה, פגיעה חלקית Incomplete SCI , בשימוש בטכנולוגית גירוי חשמלי פונקציונאלי FES.

מחקר מגלה – שיקום שריר ועור בטיפול בנפגעי עמוד שידרה, פגיעה חלקית Incomplete SCI , בשימוש בטכנולוגית גירוי חשמלי פונקציונאלי FES.

לינוי בר גפן עם האמת על ארוע מוחי

בערוץ 12- לינוי בר גפן ובן זוגה, בן זליכה מתארים את האמת של ארוע מוחי.

דרופ פוט - צניחת כף רגל

שיקום אחרי אירוע מוחי - האתגר

שיקום אחרי אירוע מוחי, האתגר לאחר שהחיים התהפכו עלינו אחרי ארוע מוחי. האם הכל היה בסדר?

ב"הארץ" על שיקום הליכה בעזרת הביונס GO

נעליים לילדי קלאב פוט

איך לבחור נעליים רגילות לילד/ה עם קלאב פוט?נעל כנפיים סטרייד? הנעל הראשונה? סנדלים בקיץ? נעלי ספורט? נעליים אורתופדיות? המון שאלות. המון רצון לעזור לילדים המיוחדים שלנו, שעברו תהליכי גיבוס, ניתוחון ועכשיו לישון עם נעליים, תקופה ארוכה כל כך.

Abstract: Effects of Functional Electrical Stimulation on Gait in Children with Hemiplegia – A preliminary research report

מי זקוק למדרסים?

מי זקוק למדרסים? מה הקריטריונים למדרסים? שלושה קווים מנחים כדאי לשקול. 1. כאבים..

סטרייד אורטופדיה מעבירה את המפעל והקלינוקות לכרמיאל - פירסום בעיתונות

בעיתונות על המעבר של סטרייד אורטופדיה לכרמיאל - לחץ כאן

מיכאל אלכסנדר ומרק גרשביץ אודות הביונס ב"רדיו ארץ"

ב"מחלקה ראשונה NEWS1" כתבו על הביונס L300GO

נרתמים למען הצנחן הפצוע - סטרייד אורטופדיה וביונס, מעריב 12.12.2018