מאמרים

אפילו נתניהו לא חסין

אפילו נתניהו לא חסין

 אחד מגורמי הסיכון לארוע מוחי זו העבודה המאומצת וסטרס / לחץ ממושך מדי יום. הוסיפו לעבודה המאומצת והסטרס / לחץ,  משקל יתר וזה כבר גורלו של אריאל שרון.

גורמי סיכון נוספים לארוע מוחי רבים הם (סוכרת, מחלת לב, מחלות כלי דם ועוד) . במדינת ישראל קרוב ל – 20,000 איש יחווה אירוע מוחי מדי שנה. רבים יסבלו משיתוק יד ורגל והשאלה היא האם אפשר ללכת עם שיתוק כזה.

אלפי אנשים במדינת ישראל  שרדו אירוע מוחי. רבים מאד מהם זקוקים לשיקום בו ילמדו ללכת מחדש. חלק ילכו ללא עזרים אך חלק גדול יזדקק לעזרים שונים שיקלו על ההליכה. עזרים יכולים להיות ממקל הליכה, סד האוחז את הרגל ובשנים האחרונות פותחה מערכת ממוחשבת פורצת דרך בישראל על ידי חברת ביונס BIONESS. שמה של המערכת L300GO .

מיכאל אלכסנדר, טכנאי אורטופדיה וקלינאי ב"סטרייד אורטופדיה בע"מ" והמתמחה בפתרונות ממוחשבים להנעת גפיים משותקות, משיב על כמה שאלות נפוצות:

איך ניראת המערכת הממוחשבת "ביונס L300GO " ?    זוהי רצועה עליה מחשב זעיר (בגודל של סלולרי) .

היכן ממקמים מערכת ה "ביונס L300GO " ?      תחת הברך.

מה עושה מערכת ה "ביונס L300GO " ? מערכת זו לומדת את ההליכה תוך כדי ההליכה ובעיתוי הדרוש תשלח גרוי זעיר לשריר המשותק ותפעיל אותו ! באופן זה כף הרגל מגיבה בדומה לכף הרגל הבריאה.

מה היתרונות של מערכת ה "ביונס L300GO " ?   ידידותיות למשתמש/ת מעוצבת לתפעול גם ביד אחת. פרט "לבוש" אסטטי יותר מפתרונות אחרים ומאפשר הליכה בכל סוג הנעלה ואפילו יחפים. הגדלת נפח שריר וחיזוק השריר המשותק. בטיחות בהליכה – מניעת צניחת כף רגל / התקלות בריצפה. חיסכון באנרגיה בהליכה = הגדלת מרחקי הליכה. סיכוי ללמידה מחדש של ההליכה ושיקום מהיר יותר וללא ספק ידידותי יותר.

 

בסטרייד אורטופדיה בע"מ נאפשר לימוד ההליכה מחדש.