קלאב פוט / Club Foot

צרו איתנו קשר

כל מה שחשוב לדעת על קלאב-פוט, תהליך ע"ש פונסטי והחזרים מקופות החולים

התקשרו מכל מכשיר 8363*

אלפא פלקס - אצלנו תקבלו החזרים מקופות החולים בהתאם לתנאי סל הבריאות. בחלק מקופות החולים לא יהיו החזרים עבור רכישות בחו"ל - אצלנו בלי בעיות! נלווה אתכם ותקבלו את ההחזרים המגיעים לכם בהתאם לסל הבריאות.

הופתענו ושאלנו למה הנעליים חייבות להיות מעור וקשיחות? ואז מצאנו את ההבדל - האלפא פלקס רכה והנעימה יותר !!! אצל מאות ילדי וילדות האלפא פלקס שבגרו בישראל אפשר לראות את התוצאות.

שאלות נפוצות על קלאב פוט:

האם אפשר גם אחרת?

תהליך ע"ש פונסטי כן או לא? אז אחרי עשרות שנים של טיפול בתליך ע"ש פונסטי, ומחקרים רפואיים רבים, נימצא שתהליך זה הוא עם יעילות של קרוב ל 90% הצלחה בתנאי שהטיפול נמשך 5 שנים <<<< לחץ כאן לקישור למחקר  

מה זה קלאב פוט?
או בעברית כף רגל קלובה. זו הלקות האורתופדית הנפוצה ביותר בילודים (מי שזה עתה נולד) 1 מתוך 1000 לידות. נפוצה יותר אצל בנים. לקות זו באה לידי ביטוי במנח כף רגל כלפי מטה ("פוינט") ועוד סיבוב פנימי של החלק הקידמי של כף הרגל. הטיפול ע"ש פונסטי הינו תהליך הטיפול הנפוץ בארץ וכולל סידרת גבסים, אצל חלק ניתוח קטן לפני גיבוס אחרון ואז מערכת הסנדלים ומוט, האלפא פלקס. למרות שהילדים הלוקים בקלאב פוט עוברים תקופה מאתגרת, יש לציין שאבחנה זו פתורה, דהיינו בסופו של תהליך הכל יהיה בסדר בעמידה / הליכה / ריצה.

אצלנו - טיפול והדרכה אישיים של מערכת אלפא פלקס בקליניקה שלנו, על ידי צוות פרה-רפואי מוסמך, המתמחים בילדים מזה עשרות שנים.

קלאב פוט, כף רגל סוסונית – עדכונים ומחקרים חדשים:

קלאב פוט מתרחש אחת לאלף לידות, כאשר הסטטיסטיקה מצביעה על יותר בנים מאשר בנות ולא תמיד תלוי במרכיב גנטי. כאשר מנסים לבחון את עניין הגנטיקה כאן מוצאים כי אין חוקיות, כלומר, ייתכנו מקרים בהם ישנו קרוב משפחה עם קלאב פוט אך גם ייתכנו מקרים של מקרה אחד ויחיד במשפחה.

האם קלאב פוט הפיך? 

אז בואו נתחיל מהסוף - בגדול, יש פתרון! ובסוף הכל יהיה בסדר. באמת שבסוף הכל יהיה בסדר. הפתרון הרפואי הוא תהליך הטיפול ע"ש פונסטי השולט בארץ ובעולם. תחילה יש להסביר שפתרונות בעולם הרפואה הם תהליכים. קודם עושים "א" אחר כך "ב" וכו'. וכך היה זה דר' פונסטי (1914-2009) שפיתוח שיטה זו הקרויה על שמו (1). פיתוח זה של פונסטי היה מהפכה של ממש בהיות התהליך מתבסס ברובו על שלבים שאינם חודרניים, סידרת גבסים ומערכת נעליים/סנדלים מקובעים למוט. בעיה במנח כף הרגל המטופל באופן שאיננו פולשני או עם ניתוח מינימלי לקראת סופו.  תהליך פשוט ויעיל. הטיפול מתבצע בכל בתי החולים בארץ על ידי רופאים ורופאות אורתופדים ילדים , לדוגמה המרפאה לקלאב פוט בבית חולים שערי צדק בירושלים 

השיטה על שם פונסטי: מהותו של התהליך יהיה, מיד אחרי הלידה, סידרת גבסים (6 בממוצע), עם החלפת גבס כל כ-10 ימים. אםלא הושג טווח תנועה במפרק הקרסול, לפני הגיבוס אחרון ניתוח קטן שבו ישוחרר גיד אכילס . כאן מסתיים תפקיד הרופאות והרופאים ומתחיל השלב המאתגר והאחריות של ההורים, שלב הנעליים או הסנדלים, כגון האלפא פלקס תוצרת גרמניה. שלב הסנדלים ימשך עד גיל 4 או 5 ע"פ תהליך פונסטי המקורי. הנעליים או הסנדלים תמיד חייבים להיות מחוברים למוט, סטאטי או דינאמי. 

האם יש שיטות טיפול נוספות? כן. יש את התהליך ע"ש דר' בנסהל Dr. Bensahel . התהליך אינו מבוצע בארץ. בעולם במקומות בודדים – בצרפת בעיקר. התהליך מתבצע תוך חבישת הרגל ברצועות "פלסטרים" taping המוחלפות מדי מספר ימים בודדים (דורש להגיע לקליניקה של הרופא מדי מספר ימים). דר' בנסהל מדווח על הצלחה של מעל ל 90% . כאמור, החיסרון הגדול של שיטה זו היא החובה להגיע את הרופא מדי מספר ימים בודדים בשמך תקופה ארוכה מאד וטיפול ישיר על ידי הרופא/ה. 

בעולם הרפואה ממשיכים לחקור הכל וגם את הקלאב פוט. הכל מתקדם! והשאלה עולה מדי פעם האם תהליך פונסטי הוא עדיין הפתרון הטוב ביותר. באופן כללי , כן ! עם אחוזי הצלחה גבוהים מאד, בין 84% ועד 90.6%. 

כמובן שהשאלה העולה היא "ומה עם ה 16% שלא הצליחו". חוסר ההצלחה בא לידי ביטוי בחזרה באחד או יותר מהמרכיבים של הקלאב פוט. במקרים קלים יותר ידרשו גיבוסים חוזרים. כאשר המקרים מורכבים יותר יתכן ניתוח (נפוץ ומוכר לרופאים המנתחים בישראל) לרוב בסביבות גיל 7.


 קלאב פוט

קלאב פוט - רגל סוסונית